#Aktuálně

Aktuality z farnosti

 

Od minulého září se na Arše scházejí účastníci formačního kurzu Škola Partnerství. Minulý víkend se Škola Partnerství přestěhovala na Přístav. Zde v článku jsme pro Vás připravili krátké představení Školy Partnerství a ohlédnutí za proběhlým víkendem na Přístavu.

Zveme všechny děti z farnosti na víkendovku na faře!Začneme v pátek 20/12/2019 v 17 hodin mši svatou v kostele a skončíme v neděli 22/12/2019 mší svatou v 9 hodin.Nezapomeň si s sebou vzít spacák, bačkůrky, oblečení dovnitř i na venek a samozřejmě dobrou náladu. Případně přiber i nějakou buchtu z domu ;-)
Těší se na tebe vedoucí a týmáci z Přístavu!...

V sobotu 21.9.2019 se opět usilovně pracovalo na opravě kaple Svatého Ducha stojící v areálu bývalé ozdravovny v Rajnochovicích. Již devátým rokem se na toto krásné místo sjíždí mladí, aby věnovali svůj volný čas, síly i prostředky k zachování této krásné stavby. Celá akce se zrodila v mysli bývalého "týmáka" Víti Rašky a díky nadšení brigádníků a...

Dne 23.9.2019 v 15.00 se udál na fotbalovém hřišti SK Rajnochovice fotbalový turnaj mezi fotbalovými mužstvy kněží z Moravy a Čech, kterého se zúčastnili i hráči českého kněžského reprezentačního týmu. Zápas skočil výhrou Moravského týmu.

Letošní letní prázdniny jsou nenávratně za námi a jak je už zvykem, jsme se jako farnost na posledním prázdninovém víkendu rozloučili se čtyřmi členy týmu. Ale naštěstí jsme neosiřeli na dlouho, jelikož k nám nastoupili noví "týmáci", kteří nám farníkům byli tuto neděli představeni.

Dne 5. 8. 2018 padli v Čáríkáru, hlavním městě afghánské provincie Parván, tři čeští vojáci - des. Kamil Beneš, des. Patrik Štěpánek a rtn. Martin Marcin (všichni povýšeni do hodnosti št. prap. i. m.). Dnem 5. 8. 2019 jsme si v Rajnochovicích připomněli nejenom jejich památku a oběť, ale všech válečných veteránů, kteří padli během výkonu služby v...

V Rajnochovicích proběhl šestý ročník týdenní duchovně formační akce zvané Raft Camp. Akce probíhala od 28. července do 3. srpna na ADCŽM Přístav Rajnochovice. Celkem sem přijelo 69 účastníků z celé republiky.

V sobotu 13. 7. 2019 se uskutečnila v Olomouci pouť děkanátů Holešov a Kroměříž za obnovu rodin a nová kněžská povolání. Cílem pouti byla katedrála sv. Václava v Olomouci a celá pouť vyvrcholila pontifikální mší sv., kterou celebroval Mons. Antonín Basler.