#Aktuálně

Aktuality z farnosti

 

Minulý týden se konalo tradiční kněžské fotbalové derby Čechy vs. Morava, které probéhlo v Tanvaldu na Liberecku. Post report z této sportovní akce přináší rajnochovický kaplan P. Jiří Colins Šůstek, který se utkání účastnil spolu s P. Petrem Špičákem Káňou.

Letos se pravidelný šampionát v sálové kopané mezi kněžími z různých zemí Evropy uskutečnil u nás od pondělí 17. února večer, kdy jsme začínali společným slavením mše sv. v nádherném kostele sv. Ludmily v Praze a rozjížděli jsme se do svých farností v pátek 21. února ráno. Tohoto 14. ročníku se zúčastnilo rekordních 18 týmů od Portugalska až po...

Od minulého září se na Arše scházejí účastníci formačního kurzu Škola Partnerství. Minulý víkend se Škola Partnerství přestěhovala na Přístav. Zde v článku jsme pro Vás připravili krátké představení Školy Partnerství a ohlédnutí za proběhlým víkendem na Přístavu.

Zveme všechny děti z farnosti na víkendovku na faře!Začneme v pátek 20/12/2019 v 17 hodin mši svatou v kostele a skončíme v neděli 22/12/2019 mší svatou v 9 hodin.Nezapomeň si s sebou vzít spacák, bačkůrky, oblečení dovnitř i na venek a samozřejmě dobrou náladu. Případně přiber i nějakou buchtu z domu ;-)
Těší se na tebe vedoucí a týmáci z Přístavu!...

V sobotu 21.9.2019 se opět usilovně pracovalo na opravě kaple Svatého Ducha stojící v areálu bývalé ozdravovny v Rajnochovicích. Již devátým rokem se na toto krásné místo sjíždí mladí, aby věnovali svůj volný čas, síly i prostředky k zachování této krásné stavby. Celá akce se zrodila v mysli bývalého "týmáka" Víti Rašky a díky nadšení brigádníků a...

Dne 23.9.2019 v 15.00 se udál na fotbalovém hřišti SK Rajnochovice fotbalový turnaj mezi fotbalovými mužstvy kněží z Moravy a Čech, kterého se zúčastnili i hráči českého kněžského reprezentačního týmu. Zápas skočil výhrou Moravského týmu.

Letošní letní prázdniny jsou nenávratně za námi a jak je už zvykem, jsme se jako farnost na posledním prázdninovém víkendu rozloučili se čtyřmi členy týmu. Ale naštěstí jsme neosiřeli na dlouho, jelikož k nám nastoupili noví "týmáci", kteří nám farníkům byli tuto neděli představeni.

Dne 5. 8. 2018 padli v Čáríkáru, hlavním městě afghánské provincie Parván, tři čeští vojáci - des. Kamil Beneš, des. Patrik Štěpánek a rtn. Martin Marcin (všichni povýšeni do hodnosti št. prap. i. m.). Dnem 5. 8. 2019 jsme si v Rajnochovicích připomněli nejenom jejich památku a oběť, ale všech válečných veteránů, kteří padli během výkonu služby v...

V Rajnochovicích proběhl šestý ročník týdenní duchovně formační akce zvané Raft Camp. Akce probíhala od 28. července do 3. srpna na ADCŽM Přístav Rajnochovice. Celkem sem přijelo 69 účastníků z celé republiky.