#Aktuálně

Aktuality z farnosti

 

Dne 23.9.2019 v 15.00 se udál na fotbalovém hřišti SK Rajnochovice fotbalový turnaj mezi fotbalovými mužstvy kněží z Moravy a Čech, kterého se zúčastnili i hráči českého kněžského reprezentačního týmu. Zápas skočil výhrou Moravského týmu.

Letošní letní prázdniny jsou nenávratně za námi a jak je už zvykem, jsme se jako farnost na posledním prázdninovém víkendu rozloučili se čtyřmi členy týmu. Ale naštěstí jsme neosiřeli na dlouho, jelikož k nám nastoupili noví "týmáci", kteří nám farníkům byli tuto neděli představeni.

Dne 5. 8. 2018 padli v Čáríkáru, hlavním městě afghánské provincie Parván, tři čeští vojáci - des. Kamil Beneš, des. Patrik Štěpánek a rtn. Martin Marcin (všichni povýšeni do hodnosti št. prap. i. m.). Dnem 5. 8. 2019 jsme si v Rajnochovicích připomněli nejenom jejich památku a oběť, ale všech válečných veteránů, kteří padli během výkonu služby v...

V Rajnochovicích proběhl šestý ročník týdenní duchovně formační akce zvané Raft Camp. Akce probíhala od 28. července do 3. srpna na ADCŽM Přístav Rajnochovice. Celkem sem přijelo 69 účastníků z celé republiky.

V sobotu 13. 7. 2019 se uskutečnila v Olomouci pouť děkanátů Holešov a Kroměříž za obnovu rodin a nová kněžská povolání. Cílem pouti byla katedrála sv. Václava v Olomouci a celá pouť vyvrcholila pontifikální mší sv., kterou celebroval Mons. Antonín Basler.

Prvního května se jako tradičně uskutečnila prvomájová farní pouť. Naši ministranti ale vyrazili na velkou ministrantskou událost, která se koná jednou za tři roky. Znalí již vědí, že touto událostí je Ministrantský den odehrávající se v Olomouci!

Přestože jsme na místě zasvěceném Panně Marii Sedmibolestné, tak bych se v této velikonoční době rád zaměřil na Pannu Marii Sedmiradostnou, která je oproti Panně Marii Sedmibolestné trochu opomíjená.

Dát jen úvod tučně: "Naše farnost vykonala tradiční prvomájovou pouť, tentokrát na poutní místo Cvilín nad Krnovem k Panně Marii Sedmibolestné.