#KORONAVIRUS

KORONAVIRUS

 Informace k aktuálnímu dění v době koronavirové epidemie

Vláda ČR dnes, 25. listopadu 2021, vyhlásila po celém území ČR opětovně nouzový stav kvůli stále zhoršující se situaci pandemie covid-19. Vláda v demisi ho vyhlásila na 30 dní s platností od 26. listopadu 2021 18:00 hod. do 25. prosince 2021 23:59 hod.

rozhodnutím vlády se počínaje pondělkem 1. března 2021 zpřísňují některá opatření v boji proti pandemii. Omezení dotýkající se bohoslužeb zůstávají stejná jako v předchozích týdnech: Obsazenost maximálně 10% kapacity, povinnost užívat respirátory nebo zdravotnické roušky, dodržovat rozestupy 2 metry, desinfekce rukou, omezení společného zpěvu....

Podle krizového opatření Vlády ČR a mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví platí od 1. března 2021 mimo jiné tato opatření, která se dotýkají bohoslužeb a výkonu kněžské služby:

všichni cítíme, jak silně pandemie koronaviru ovlivnila náš život. Mnozí z vás volají po větší aktivitě biskupů pro uvolnění bohoslužeb. S vládou jsme jednali mnohokrát a stížnost na neústavnost omezení bohoslužeb je i u Ústavního soudu. Podali ji senátoři. Vás jsme vyzvali k intenzivním modlitbám za ukončení pandemie, zvláště k modlitbám v...

Možnost vykonat si v období blížícího se adventu "distanční" duchovní cvičení všem zájemcům arcidiecézní Centrum pro rodinný život. A vybrat si lze hned ze dvou variant: duchovní cvičení pro ženy s MUDr. Jirkou Krausovou nebo duchovní cvičení na téma "Úvod do zbožného života" (sv. František Saleský) s P. Antonínem Krasuckim, OP.

Z důvodu pandemie Covid-19 je možnost získat plnomocné odpustky pro zemřelé prodloužena na celý měsíc listopad. Úkony a podmínky jejich získání budou přizpůsobené tak, aby se zajistila bezpečnost věřících. Z pověření Svatého otce to umožnila formou dekretu Apoštolská penitenciárie, která tak vyšla vstříc žádostem biskupů z mnoha zemí světa...

mrzí nás a bolí současná situace, během které musíme trávit čas doma. Ale věříme, že vše dobře dopadne a brzy se setkáme ve společenství naší farní rodiny v našem krásném kostele. Najdete zde vyjádření otce arcibiskupa Jana k současné situaci a také pár návodů a rad k prožití Velikonoc, do kterých vstoupíme touto Květnou nedělí.

Arcibiskupství olomoucké a Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého společně nabízejí duchovní a psychoterapeutickou pomoc na telefonu - všem, kdo v čase epidemie potřebují podporu nebo povzbuzení.