#KORONAVIRUS

KORONAVIRUS

Informace k aktuálnímu dění v době koronavirové epidemie

Možnost vykonat si v období blížícího se adventu "distanční" duchovní cvičení všem zájemcům arcidiecézní Centrum pro rodinný život. A vybrat si lze hned ze dvou variant: duchovní cvičení pro ženy s MUDr. Jirkou Krausovou nebo duchovní cvičení na téma "Úvod do zbožného života" (sv. František Saleský) s P. Antonínem Krasuckim, OP.

Z důvodu pandemie Covid-19 je možnost získat plnomocné odpustky pro zemřelé prodloužena na celý měsíc listopad. Úkony a podmínky jejich získání budou přizpůsobené tak, aby se zajistila bezpečnost věřících. Z pověření Svatého otce to umožnila formou dekretu Apoštolská penitenciárie, která tak vyšla vstříc žádostem biskupů z mnoha zemí světa...

mrzí nás a bolí současná situace, během které musíme trávit čas doma. Ale věříme, že vše dobře dopadne a brzy se setkáme ve společenství naší farní rodiny v našem krásném kostele. Najdete zde vyjádření otce arcibiskupa Jana k současné situaci a také pár návodů a rad k prožití Velikonoc, do kterých vstoupíme touto Květnou nedělí.

Arcibiskupství olomoucké a Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého společně nabízejí duchovní a psychoterapeutickou pomoc na telefonu - všem, kdo v čase epidemie potřebují podporu nebo povzbuzení.