eRůženec - hardware XXI. století

20.10.2019

Z Vatikánu přišla nová technologická inovace modlitební pomůcky růžence. Nový technologický růženec - eRosary - v podobě černého náramku s deseti zrny a velkým křížem včera vstoupil na italský trh. Bude možné jej propojit s mobilní aplikací, která má modlitbu připomínat i s ní pomáhat. Novinku lze přirovnat jako nový hardware ke starému velmi spolehlivému systému.

Zdroj: erosary.clicktoprayerosary.org
Zdroj: erosary.clicktoprayerosary.org

Minulý rok v říjnu přišel Vatikán s novou mobilní aplikací zvanou Click To Pray, který má nejen mladé lidi propojit společně s papežem Františkem v modlitbě za jeho úmysly a za světový mír, my v České republice jsme měli, díky Salesiánům, již dřív obdobnou aplikaci - iZIDOOR (psali jsme o ní zde).

V rámci projektu Click To Pray přišel Vatikán s novou technologickou pomůckou, která má pomoci k lepší modlitbě Růžence. Nová technologická pomůcka eRůženec (angl. eRosary) byla zhotovena firmou GadgTek a je sestaven z korálků z achátu a hematitu, je voděodolný a velký kříž, který je součástí má také čidla pohybu a dokáže uchovávat data. eRůženec je kompatibilní se systémem Android a také iOS.

Samotné spárování eRůžence s mobilním telefonem probíhá za pomocí mobilní aplikace Click To Pray eRosary. Aplikace nabízí sledování pokroku modlitby, ale také možnost provádět věřícího modlitbou Růžence jak standardním, také komplativním či tématickým způsobem. K modlitbě je také k dispozici audiovizuální obsah a hlasové průvodce modlitbou či čtením evangelia.

Kromě modlitby také eRůženec myslí na zdraví. Kromě průvodce modlitbou slouží také jako fitnáramek a pomáhá k vedení zdravějšího životního stylu.

eRůženec je možné pořídit za 99€ na Amazonu.

Zdroj: erosary.clicktoprayerosary.org
Zdroj: erosary.clicktoprayerosary.org

Zdroj: Click To Pray eRosary; Aktuálně.cz

Autor:
Redakce, ŘKF Rajnochovice | redakce@farnost-rajnochovice.cz