Farnost putovala na děkanátní pouť do Olomouce

14.07.2019

V sobotu 13. 7. 2019 se uskutečnila v Olomouci pouť děkanátů Holešov a Kroměříž za obnovu rodin a nová kněžská povolání. Cílem pouti byla katedrála sv. Václava v Olomouci a celá pouť vyvrcholila pontifikální mší sv., kterou celebroval Mons. Antonín Basler.

Poutníci s rajnochovickým kaplanem v popředí; Autor: Monika Zichalová

Na úmysl za obnovu rodin a nová kněžská povolání se vydaly na pouť desítky věřících z děkanátů Holešov a Kroměříž. Cílem poutníků se stala olomoucká katedrála sv. Václava, v níž se odehrál společný program poutě, který byl otevřen společnou modlitbou růžence.

Po modlitbě růžence následovala adorace Nejsvětější svátosti. Vyvrcholením celého programu byla pontifikální mše sv., kterou celebroval otec biskup Mons. Antonín Basler. Farnost Rajnochovice byla zaúkolována do průběhu liturgie, v níž se místní schola postarala o zpěv a ministranti o ministerku. K ministerce se připojili i tamní ministranti z olomoucké farnosti sv. Václava a farníci z Bystřice pod Hostýnem.

A na naše farníky čekalo po liturgii překvapení ve formě návštěvy katedrální věže v níž je největší olomoucký zvon.

Pohled z katedrální věže; Autor: Monika Zichalová
Společné selfie na vrcholku věže; Autor Monika Zichalová

Děkujeme rajnochovické animátorce, Monice Zichalové, za fotografie dodané k článku.