Již po šesté se sjeli mladí na RAFT do Rajnochovic

05.08.2019

V Rajnochovicích proběhl šestý ročník týdenní duchovně formační akce zvané Raft Camp. Akce probíhala od 28. července do 3. srpna na ADCŽM Přístav Rajnochovice. Celkem sem přijelo 69 účastníků z celé republiky.

Zdroj: FB stránka RAFT camp 2019; Autor: Ondřej Morcinek
Zdroj: FB stránka RAFT camp 2019; Autor: Ondřej Morcinek

Každý rok se mladí ne této akci zamýšlejí nad různými úryvky z písma svatého. Tento rok je provázel úryvek z Janova evangelia ze čtvrté kapitoly. Kdy se Ježíš Kristus setkává se samařskou ženou u studny.

Po dobu této akce nás duchovně doprovázelo celkem osm kněží a sestra boromejka, která zde zastávala funkci naslouchajícího ucha. V průběhu dne sem jezdili hosté, kteří zde vedli katechezi nebo měli připravené přednášky. Mezi našimi hosty byl i bývalý Rajnochovský kaplan a zakladatel této akce Lukáš Jambor, který měl katechezi na téma eucharistie. 

Jedním z vrcholů celé akce byla mše svatá, která byla sloužena biskupem Josefem Nuzíkem, který s námi strávil velkou část odpoledne.

Děkujeme všem, kdo se modlili za zdárný průběh akce modlili, také všem, kdo jakkoliv přispěl, a hlavně našemu malému, ale šikovnému kaplanovi Jiřímu Šůstkovi.