Kaplička u ozdravovny v Rajnochovicích dostala hřebínek

24.09.2019

V sobotu 21.9.2019 se opět usilovně pracovalo na opravě kaple Svatého Ducha stojící v areálu bývalé ozdravovny v Rajnochovicích. Již devátým rokem se na toto krásné místo sjíždí mladí, aby věnovali svůj volný čas, síly i prostředky k zachování této krásné stavby. Celá akce se zrodila v mysli bývalého "týmáka" Víti Rašky a díky nadšení brigádníků a šťastné souhře několika událostí opravy pokračují dodnes.

Kaple Sv. Ducha v Rajnochovicích | Autor: Jakub "Žabák" Doležel
Kaple Sv. Ducha v Rajnochovicích | Autor: Jakub "Žabák" Doležel

Štastnou událostí i pro blaho kapličky bylo Víťovo setkání s manželi Tučkovými, kteří v Rajnochovicích zrovna začali opravovat stařičkou chaloupku, ve které dříve bydlela paní Rajnochové. Když se dozvěděli o myšlence opravy chátrající kapličky, přiložili také ruku k dílu a přispěli drahocennými zkušenostmi. Pod vedením pana Tučka, který bravurně ovládá tesařinu a mnohá jiná řemesla, ve spolupráci s Víťou a později Kubou Doleželem, dostala kaple novou střechu, dočkala se obnovení venkovního přístřešku, oplechování věžičky, odvodnění, zasklení oken a mnoho dalšího.

Tento víkend se na kapličku vydal pan Tuček s Kubou, aby usadili na hřeben střechy poslední tašky, takzvané hřebenáče. Nečekal je snadný úkol, protože nejprve museli umístit žebřík tak aby nepřišly k úhoně ostatní tašky. Práce se podařila a střecha je nyní kompletní. Ostatní brigádníci také nelenili a poprali se alespoň s hromadou dřeva na dvoře chaloupky manželů Tučkových.

Práce šla do ruky a také díky krásnému počasí se den nesl ve veselém duchu a brigádníci jej zakončili večeří ve formě výborných špekáčků opékaných nad ohněm.

Další brigáda, která se bude odehrávat na kapličce se uskuteční 12.10.2019 a bude se odehrávat převážně na kapličce. Zván je úplně každý, kdo má chuť přispět k tomuto dobrému dílu (přihlašujte se, prosíme, přes on-li formulář, na který budete přesměrováni přes odkaz v rámečku níže - pozn. red.). Každá pomoc je vítána, ať věnováním svého času či materiálií nebo modlitbou. Již za 5 let bude kaplička slavit své 100 výročí. Tak uvidíme, co za budoucí pětiletku stihneme :-)

Za redakci
Jana Uhříková


Fotogalerie z brigády 21. 9. 2019

Autoři fotografií ve fotogalerii: Jakub "Žabák" Doležel & Jana Uhříková