Kněžské derby Čechy vs. Morava v Tanvaldu

08.06.2020

Minulý týden se konalo tradiční kněžské fotbalové derby Čechy vs. Morava, které probéhlo v Tanvaldu na Liberecku. Post report z této sportovní akce přináší rajnochovický kaplan P. Jiří Colins Šůstek, který se utkání účastnil spolu s P. Petrem Špičákem Káňou.

Jak už je zvykem, tak zápas kněží Čech proti kněžím z Moravy se na jaře koná někde v Čechách. A tím, že otec Josef Kadlic, ředitel centra života mládeže v Příchovicích, se na začátku prázdnin vrací po sedmi letech služby zpátky na rodné Slovensko, tak nás pozval do sousedního Tanvaldu. Kvůli Jožkově rozlučce jsme se sešli v hojném počtu, a tak měli oba týmy i dostatek náhradníků. Přijeli nás podpořit především farníci z Příchovic, ale také někteří z Tanvaldu a pak mladí z různých center pro mládež. Takže o diváckou kulisu bylo dobře postaráno a nakonec nám vyšlo i krásně počasí.

A jak vypadalo samotné utkání? Češi nás ze začátku zatlačili (především zásluhou skvělého již jmenovaného Jožky) a jejich tlak byl odměněn i gólem jejich rychlého útočníka otce Martina Sklenáře z Českého Brodu. Pak jsme již ale měli balon častěji my a na 1-1 vyrovnal ředitel střediska pro mládež ze Staré Vsi otec Jan Slavík. V druhém poločase náš tým s více mladšími kněžími měl více sil, a tak jsme přidali ještě další tři góly - nejprve zavěsil náš bývalý kaplan otec Petr Káňa, pak já a pár minut před koncem farář z Ostravy-Zábřeha otec Vít Řehulka, bývalý druholigový fotbalista.

Naše fanoušky jistě potěší zpráva, že na všech gólech měl velký podíl právě náš bývalý kaplan a aktuální hráč SK Rajnochovice otec Petr a také to, že loučící se otec Josef Kadlic je fanouškem Jablonce, za který hraje rodák z Podhradní Lhoty Martin Doležal.

I přes naši výhru - již třetí ze čtyř posledních utkání - u všech převládla radost ze společně stráveného času a pěkné rozlučky s Jožkou.

No a na podzim v pondělí 12. 10. od 15 hodin se můžete těšit, drazí fanoušci, na naše výběry v nedaleké Kelči!