Opět můžeme rozdávat radost díky Charitě

06.10.2019

Arcidiecézní charita Olomouc podporuje na Ukrajině děti z dětských domovů a děti z chudých rodin. Jedná se o děti, které jsou buď sirotky, nebo se o ně rodiče nemohou z nejrůznějších důvodů starat. U některých dětí nejsou jejich rodiče vůbec známi.


Zdroj: Bessi | Pixabay.com | CC0
Zdroj: Bessi | Pixabay.com | CC0


Projekt vánoční balíček vznikl v roce 2008. Vánoce jsou dobou, kdy na sebe vzájemně mnohem více myslíme, snažíme se jeden pro druhého něco udělat a vzájemně se obdarovávat. Chtěli bychom Vám nabídnout prostřednictvím Arcidiecézní charity Olomouc a Oblastní charity Bystřice pod Hostýnem možnost, jak udělat radost a pomoci konkrétním dětem. Jedná se o jednorázové osobní obdarování, ze kterého nevyplývá žádný dlouhodobý závazek ani pro jednu ze stran. 

Dobrovolní zájemci obdrží informace o konkrétním dítěti (jméno a příjmení, věk, výška, míry, zájmy, eventuálně co by potřebovalo apod.), kterému připraví vánoční balíček.

Co může balíček obsahovat?

  • Něco pro radost na úrovni věku dítěte (hra, hračka, stavebnice, panenka, autíčko apod.) takové, aby je bylo pochopitelné pro děti, které si nebudou moci přečíst návod v češtině. Kvůli jazykové bariéře nejsou vhodné knihy. Dále nejsou vhodné kapesní nože a dětské zbraně na hraní kvůli rentgenové kontrole na hranicích!
  • Něco na oblečení (trika, mikiny, halenky, ponožky, čepice, rukavice, svetry, případně i spodní prádlo atd.).
  • Školní pomůcky (pastelky, barvy, fixy, propisky, tužky, penály, kalkulačka, kružítko, pentelky, atd.) a pro menší děti i dětské omalovánky, apod.
  • Pěkné přání k Vánocům, které by mělo být pěkné, milé a osobní, napsáno azbukou. Děti jsou silně věřící, potěší je tedy i přání ve formě např. skládacího betlémku, apod.

Cenové rozhraní balíčku je 1000,- KČ (+/- 100,- KČ). Pokud by to pro dárce byla velká částka, může se na jedno dítě složit více lidí nebo rodin.

Do balíčku je možné dát jen věci nové! Neposílejte, prosíme, věci již použité, byť jen krátkou dobu, bez visaček či cenovek, vznikají kvůli tomu problémy během hraniční kontroly. Děkujeme za pochopení.

Každý balíček je zabalen do vánočního papíru a opatřen jménem a příjmením dítěte, pokud možno azbukou. Balíček převažte pevnou stuhou nebo motouzem, slouží pro přenášení při přepravě Do balíčku není možné vkládat věci nevhodné pro děti, nezákonné či v nesouladu s Kodexem Charity.


Více informací předá Vladimíra Procházková

Tel.: 777 763 781 / 731 646 912

Děkujeme všem dárcům, kteří se zapojují do akce "Vánoční balíčky na Ukrajinu" a rozdávají tímto radost dětem na Ukrajině.


FOTOGALERIE Z PŘEDÁVÁNÍ VÁNOČNÍCH BALÍČKŮ

Po kliknutí na jednotlivé tlačítko budete přesměrováni na fotogalerii z předávání Vánočních balíčků. Odkazy na fotogalerie naleznete i na stránkách Charity Bystřice p. Hostýnem.