Připravte se na Lenice v karanténě s Raftcampem a ADCM Olomouc

19.04.2020

Nacházíme se v závěru velikonočního oktávu a tedy víme, že za 6 týdnů budeme slavit Letnice. Stejně jako velikonoce i Slavnost seslání Ducha Svatého budeme slavit kvůli karanténě netradičně. Ale to neznamená, že se na Letnice nemůžeme připravit. Dvě aktivity si pro nás připravil organizační tým RAFT campu a centrum pro mládež v Olomouci.


#letnicevkarantene

Už jsme si zvykli na to, že se k nám do Rajnochovic sjíždí mladí z širokého okolí a dokonce i z jiných diecézí. Od roku 2014 však na Přístavu každé léto probíhá netradiční akce pro mladé křesťany (15 - 25 let) zvaná RAFT camp, která je zpracována každý rok do tématického celku postaveném na jednom úryvku z Evangelií.

Organizátoři RAFT campu si pro nás připravili aktivitu #letnicevkarantene, která se ponese v duchu četby knihy Skutky apoštolů. Je to aktivita převážně na sociálních sítích. Každou následující neděli velikonoční bude na facebooku a instagramu RAFT campu uveřejněný příspěvek, ve kterém bude některá z osobností organizačního týmu RAFT campu - kněží (tvz. CCs - palubní kaplani), skupinkoví vedoucí (tzv. zadáci raftů) - mít slovo ohledně pěti přečtených kapitol ze Skutků, čímž Vás budou chtít motivovat k přečtení dalších pěti kapitol.

Jak na to? Sledujte stránku RAFT campu na Facebooku či Instragramu anebo hashtag #letnicevkarantene na obou platformách, oprašte svou bibli a popřemýšlejte, zda-li se do četby zapojíte sami nebo jinou formou s přáteli, rodinou nebo spolčem.

Videa můžete sledovat i na našem webu. Děkujeme organizátorům Raft campu za jejich poskytnutí.


Mluv, Pane...

Projekt Pane, mluv... připravuje centrum pro mládež v Olomouci a stejně jako předchozí aktivita se týká čtení Písma a meditace nad texty. Své myšlenky Vám budou předávat různé kněží, bohoslovci, ale i mladí lidé. Aktivita nemá cílovou rovinku letnice, ale trvá déle - do začátku letních prázdnin. Myšlenka projektu je o prožití posledních týdnů školního roku v duchu mladého Samuela, který odpověděl Pánovo volání: "Mluv, pane, tvůj služebník naslouchá" (1. Samuelova 3:10).

Jak na to? Každý den si najděte minutku svého času na krátké video s myšlenkou ke každému dni na YouTube kanále ADCM Olomouc a přečtěte si texty ke každému dni buď ve své bibli nebo v on-line lekcionáři Liturgie.cz

Úvodní video k projektu Mluv, pane...

První slovo pro na den - neděle Božího milosrdenství 19/04/2020