Teologie těla již není v Rajnochovicích neznámý pojem

06.04.2019

O víkendu 29. - 31. 3. 2019 proběhl na Přístavu víkend o teologii těla. Spousta z Vás si možná říká, co je to za víkend? O co se jedná? Možná si to říkala i většina účastníků toho víkendu, ale můžeme s klidem v duši říci, že po víkendu odjížděla spousta z nás nabita novými vědomostmi a znalostmi.


Tento víkend vznikl se záměrem přiblížit mladým téma Teologie těla, o kterém psal a učil papež sv. Jan Pavel II., jak je důležité pochopit lásku podle Božího plánu a objevovat proč nás Bůh stvořil právě takové, jací jsme.

O víkendu jsme měli možnost otevřít témata jako sebedarování druhému, panenství a panictví pro Boží království, manželství a předmanželské čistoty.

Celým víkendem nás provázel otec Jan Balík, který se o téma teologie těla zajímá už dlouho dobu. Otec s námi strávil celý víkend, kdy byl ochotný a vytrvalý v zodpovídání všech našich dotazů. Společně s ním s námi strávili víkend i manželé Antonín a Gabriela Brtníkovi z Brna, kteří nám předávali svoje zkušenosti s manželským životem.

Ochutnávku fotografií z víkendu si můžete prohlédnout zde.

Součástí víkendu bylo také sobotní večerní představení Miláček/Píseň písní, které probíhalo v kulturním domě v Rajnochovicích. Představení bylo ztvárněno na motivy dramatu Jana Pavla II. - Před zlatníkovým krámkem. Na toto představení byli pozvaní lidé ze širokého okolí Rajnochovic a účast byla opravdu velká. Moc děkujeme všem, co se přišli na představení podívat. Všem farníkům, kteří se podíleli na přípravách a také všem dobrovolníkům, kteří věnovali čas a přišli pomoct jak s divadlem, tak s víkendovou akcí na Přístavu.

Věříme, že tento víkend přinesl mladým zase něco nového do jejich životů a prožívání víry. Otevřeli jsme spoustu zajímavých otázek, které dnešní mladí v tomto tématu řeší a bylo úžasné pozorovat s jakým zájmem a nadšením mladí hledají Pravdu a chtějí se učit novému. 

Autorka: Monika Hamplová
Autorka je "Týmačkou na Přístavu". 

Po kliknutí na tlačítko budete přesměrování na cloudové úložiště s fotografiemi.