V Rajnochovicích proběhl diskusní večer s tvůrci Církve za oponou

31.07.2019

Ve středu 31. 7. 2019 proběhl v rámci letní akce pro mladé, RAFT campu, na ADCŽM Přístav v Rajnochovicích tématický diskusní večer s tvůrci pořadu pro mladé "Církev za oponou".

Rajnochovický RAFT camp navštívili tvůrci pořadu "Církev za oponou" moderátor Ondřej Dvořák a režisér Jonáš Vacek. První vstup moderoval Michal Štverák. Otázky na tvůrce se týkaly samotné tvorby pořadu, rozhovorů s hosty vystupujícími v pořadu a o získávání nového Ondřejova pohledu na církev. Své slovo pronesl i účinkující v pořadu P. Pavel Macura. Druhý vstup byla volná diskuse s přítomnými diváky.

Během večera byly puštěny ukázky z jednotlivých dílů pořadu a také nezveřejněné záběry emotivních svědectví a vážných chvil při rozhovorech během tvorby pořadu.

Co je Církev za oponou?

Cíkev za oponou je pořad pro mladé nevěřící lidi, kteří mají touhu dozvědět se něco o církvi. Pořad je vytvářen tak, aby církevní nauka a další témata týkající se církve a života v ní byly podány mladému nevěřícímu srozumitelně.

Pořad nabírá na autenticitě tím, že jeho moderátor, Ondřej Dvořák, je sám nevěřícím a sám hledá odpovědi na své otázky. Otázky hostům klade bez předem připraveného scénáře, jak jej napadnou.

Jednotlivé scény pořadu jsou pro odlehčení doplněny krátkými komediálními prostřihy z populárních filmů jako např. Sestra v akci (angl. Sister Act) a dalšími.

Vydané díly pořadu si můžete prohlédnout i na našich stránkách.