V Rajnochovicích proběhl zápas českého kněžského fotbalu

23.09.2019

Dne 23.9.2019 v 15.00 se udál na fotbalovém hřišti SK Rajnochovice fotbalový turnaj mezi fotbalovými mužstvy kněží z Moravy a Čech, kterého se zúčastnili i hráči českého kněžského reprezentačního týmu. Zápas skočil výhrou Moravského týmu.

Zdroj: Football | Jan-Niklas Kö | Pixabay.com

Obě družstva byla velice vyrovnaná, avšak rozhodující branka padla v 29. minuta prvního poločasu kdy první gól vstřelil bývalý rajnochovický kaplan a člen SK Rajnochovice P. Petr Káňa a zajistil tak bodový stav 1:0 pro moravské kněze.

V druhém poločase zazářil i náš současný rajnochovický kaplan P. Jiří "Collins" Šůstek, který pro Moravany zajistil bodový náskok 2:0 a pár minut po něm se opět předvedl se svou střeleckou dovedností P. Petr Káňa, který bodový náskok zvýšil na 3:0 pro Moravany. Ale mužstvo z Čech se nechtělo nechat zostudit a vstřelili gól do soupeřovy brány a scóre se rázem změnilo na 1:3 pro Čechy.

Konec zápasu byl velice napínavý, Češi drželi balón po dlouhou dobu na půlce Moravanů, ale Moravanům se i přes drsný boj podařilo získat míč a vstřelit čtvrtý gól ve svůj prospěch.

Do konce zápasu se moravští kněží snažili úspěšně udržet míč mimo jejich bránu. Zápas tak skončil vítězným bodovým stavem 4:1 pro Moravu.

Gratulujeme kněžím z Moravy a blahopřejeme poraženým kněžím týmu z Čech.

Po zápase se nechal slyšet nejlepší střelec z týmu Moravanů P. Petr Káňa: "Pěkné to bylo, Maruško, pěkné to bylo."